Національний костюм для "Міс Всесвіт"-2022

NatCos2022

Вікторія Апанасенко вдягне костюм під назвою «Воїн світла»

"Міс Україна Всесвіт"-2022 активно готується до відльоту до США, де Вікторія Апанасенко представить Україну на всесвітньо відомому конкурсі "Міс Всесвіт".
Національний комітет "Міс Україна Всесвіт" презентує свитлини національного костюма під назвою “Воїн світла”, який створювали для виходу Вікторії Апанасенко у шоу національних костюмів, що відбудеться 11 січня 2023 року в рамках конкурсу "Міс Всесвіт".

«У цей нелегкий для нашої Батьківщини час ми довго думали: яким має бути образ, який символізує нашу країну? Який «меседж» він має нести усьому світу? Про що мають розповісти його деталі? Ми навіть провели голосування серед громадськості за те, якою вони хочуть метафорично бачити нашу країну: відтворити трагізм українського сьогодення чи показати Україну у світлому образі, який продемонструє український дух та силу нашого народу. Більшість проголосува за другу версію. При створенні образу використовувалися особисте бачення Вікторіі та її власна ідея». — говорить про костюм президентка конкурсу «Міс Україна Всесвіт» Анна Філімонова.

Костюм «Воїн Світла» символізує боротьбу нашої нації з пітьмою та оберігає, наче войовничий Архангел Михаїл, що захищає Україну з мечем. В руках у Вікторії зброя, її тіло в обладунках, водночас вона несе світло через темряву, що прийшла на наші землі з агресором.

В образі використані 5 основних матеріалів та елементів. Монолітний комбінезон, що символізує броню та наче друга шкіра огортає Вікторію. Біла сукня, яка складається зі стилізації вишиванки з пишними рукавами, спідниці, на яку загалом пішло понад 10 метрів тканини, та, створеної на сучасний лад, крайки, тобто паску. Костюм прикрашає головний убір з традиційними для України колосками. Символічні крила, обпалені в битві, обрамлені у синьо-золоті обладунки в кольорах українського прапору, розкриті для вирішального бою та прикрашені різноманітними дзеркальними орнаментами.

Костюм створювався в Україні протягом чотирьох місяців в екстримальних умовах, під звуки сирен, без електроенергії та у світлі свічок.

Костюм «Воїн Світла» розроблений та створений відомою українською дизайнеркою Лесею Патокою, яка раніше розробляла образи для Onuka, Джамали, Бумбокс, Pianoбой, Сергія Бабкіна, Олі Полякової та інших. «Нам так важливо було створити образ не просто красивої, а й сильної духом дівчини, що уособлює в собі всю Україну — незламну, сміливу, вільну. Попри всі складнощі і виклики, ми впорались із створенням образу вчасно, адже кожен з нас —Воїн у своїй справі», — розповідає авторка ідеї, засновниця студії Patoka Леся Патока.

«Костюм "Воїн світла" — це уособлення внутрішньої сили українців, нашої сміливості, рішучості та любові до волі, що тече в наших жилах. В цей костюм я хотіла закласти ідею, що війна не спроможна зламати нашу міць та знебарвити наші серця. Навіть на згарищі, як фенікс, Україна розквітне та засяє яскравими променями доброти та віри», — говорить Вікторія Апанасенко.